Ödem Atıcı Diyet Tavsiyesi

Ödem Atıcı Diyet Tavsiyesi
Paylaş
 

Ödem atmak için sabah zencefilli limonlu su içebilirsiniz.

Zencefilli su iştah kontrolüne yardımcı olur, toksinleri atar. Limon doğal diüretiktir vücuttaki ödemin büyük kısmından kurtulmaya yardımcı olur.

Kahvaltıda peynir yerine yumurta tercih edin. Yüksek protein, B6 vitamini potasyum magnazyum içeriği hem tok tutar hem de ödem atmanıza yardımcı olur.

Avokado karın bölgenizdeki fazla suyu atarak bel bölgesinde incelmeyi sağlar. Bunun yanında karbonhidrat kaynağı olarak tahıllı ekmek ve roka tüketebilirsiniz. Yeşil yapraklı sebzeler doğal ödem atıcılardır. 

Öğle; ödem atıcı salataya yeşil mercimek ekleyebilirsiniz. Mercimeğin üzerine portakal ve pancar ekleyin. Pancarı suda haşlayın, limon portakal ve ananas gibi C vitamininde zengin besinlerle birleştirerek bağışık güçlendirici ve ödem atıcı süper besin haline gelir. Maydanoz ekleyebilirsiniz.

Akşam; potasyum açısından zengin patatesi tercih edebilirsiniz. Patatesleri sıvıyağ ve sarımsak püresine karıştırın pişirin. Yanına brokoliyi buharda pişirin. Bir de balık, konserve ile salamura balıklar hariç.

Bu şekilde bir beslenmeyle ödem atmanızı kolaylaştırabilirsiniz. Her zaman doktorunuzun tavsiyesine ve önerilerine dikkat edin, en sağlıklı yöntem doktorunuzdan gelecektir.

Ödem Atıcı Diyet Tavsiyesi
Ödem Atıcı Diyet Tavsiyesi
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM