Şekeri Bırakınca Vücutta Neler Olur?

Şekeri Bırakınca Vücutta Neler Olur?
Paylaş
 

Şeker besin değeri olmayan yağ depolanmasını artıran boş enerji kaynağıdır.

Özellikle ilk haftalarda vücut yeni düzenine alışana kadar aşırı açlık hissedilebilir. Şekeri diyetinizden çıkarırken aynı zamanda kilo vermek istiyorsanız ve yediğiniz besinleri kısıtladıysanız bu açlık hali daha da artabilir. Açlık hissini azaltmak için kestiğiniz şeker yerine diyetinize sağlıklı yağlar ekleyin.

Şekeri kestiğinizde yağ depolanması azalır ve ilk haftalara sadece şekeri kestiğiniz için kendiliğinden kilo vermeye başlarsınız.

Şeker yemeyi bıraktığınızda birincisi etrafınızdaki kişilerin en kadar kontrolsüz ve yüksek miktarda şeker tüketmeye başladığını gözlemlersiniz. Vücudunuzu şekere duyarlılığı artar.

Sürekli vücuda şeker alarak bu bağımlılıktan kurtulma şansınız yok. Şekeri kestiğiniz ilk 2 gün çok kritiktir. İkinci günü atlattığınızda şeker aşermeleri de yavaş yavaş kaybolmaya başlar.

Şeker tüketimiyle birlikte cilt problemleri ve kırışıklığa daha yatkın olursunuz. Şekeri bıraktığınızda çok ciddi bir değişim olmasa da cildinizin pürüzsüzleştiğini fark edersiniz.

Şekeri bıraktıktan bir süre sonra açlık krizlerinin yok olduğunu fark edeceksiniz. Açlık hissedersiniz ama bu his aniden gelmez, açlığı kademeli olarak hissetmeye başlarsınız. Bu his aç kaldıkça artar fakat hiçbir zaman krize dönüşmez.

Şeker tüketimi uyku ve yorgunluğa neden olur.

Şekeri bıraktığınızda uyku da düzene girer. Daha rahat uykuya daldığınızı ve dinlenmiş olarak kalktığınızı hissedersiniz.

Şekeri Bırakınca Vücutta Neler Olur?
Şekeri Bırakınca Vücutta Neler Olur?
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM